JAK POZNAT KVALITNÍ ESENCIÁLNÍ OLEJ ?

19. Dub. 2020 | Tipy a zajímavosti |

Poznat na trhu kvalitní esenciální olej je někdy oříšek. Proto jsme se rozhodli shrnout Vám několik bodů, které by jste vždy při koupi měli u olejů hledat.

Vlastnosti, které od olejů očekáváme mají pouze kvalitní éterické oleje. Kvalitu ovlivňuje mnoho faktorů – jsou to především země původu, rostlina ze které olej pochází a také způsob výroby. 

1. Země původu – Vždy je dobré vědět, odkud Váš esenciální olej pochází

2. Způsob zpracování olejů – hledejte informaci o tom, jak olej vznikl

3. Latinský název rostliny ze které olej pochází

4. Bezpečností list – ve kterém najdete také složení olejů

5. Cena – toto je jeden z dalších trochu sporných bodů, ale bohužel levné oleje, které najdete v obchodu s dárkovými předměty většinou nebývají kvalitní. Bývají naředěné a chemicky míchané. Tyto oleje mohou být nebezpečné!

Je několik olejů, které sehnat za přijatelnou cenu v přírodním složení je opravdu nemožné, protože rostliny obsahují opravdu málo vonných silic. Jedná se např. o Jasmín, Růži, Meduňku a další. Tyto oleje bývají mnohonásobně dražší než běžné oleje. Buďte proto patrní, pokud na ně narazíte a vždy se informujte.

Pamatujte si, že přírodní esencání oleje nikdy nepatří neředěné na Vaši kůži, nikdy se neužívají vnitřně – hrozí Vám poleptání zažívacího ústrojí.

Do klasické aromalampy se oleje používají jen po pár kapkách, ideálně nakapané ve vodě, aby se pomalu odpařovaly a nepřepalovaly.

Už jste zkoušeli naše esenciální oleje?

Mohlo by vást také zajímat

DOMOV S KOUSKEM PŘÍRODY

Při procházkách přírodou často narazíte na dechberoucí výhledy a zajímavé přírodní prvky. Možná si i postesknete, že byste si tu...

UMĚNÍ MEDITACE

Meditace je nedílnou součástí jógové praxe a jednou z mindfulness technik, která nám může přinést duševní jasnost i vnitřní mír....

LEVANDULE

Levandule je nejoblíbenější olej, který máte v našich přípravcích velmi rádi.  Je to velmi specifický aromatický olej. Má...