JAK POZNAT KVALITNÍ ESENCIÁLNÍ OLEJ ?

Poznat na trhu kvalitní esenciální olej je někdy oříšek. Proto jsme se rozhodli shrnout Vám několik bodů, které by jste vždy při koupi měli u olejů hledat.

Vlastnosti, které od olejů očekáváme mají pouze kvalitní éterické oleje. Kvalitu ovlivňuje mnoho faktorů – jsou to především země původu, rostlina ze které olej pochází a také způsob výroby. 

1. Země původu – Vždy je dobré vědět, odkud Váš esenciální olej pochází

2. Způsob zpracování olejů – hledejte informaci o tom, jak olej vznikl

3. Latinský název rostliny ze které olej pochází

4. Bezpečností list – ve kterém najdete také složení olejů

5. Cena – toto je jeden z dalších trochu sporných bodů, ale bohužel levné oleje, které najdete v obchodu s dárkovými předměty většinou nebývají kvalitní. Bývají naředěné a chemicky míchané. Tyto oleje mohou být nebezpečné!

Je několik olejů, které sehnat za přijatelnou cenu v přírodním složení je opravdu nemožné, protože rostliny obsahují opravdu málo vonných silic. Jedná se např. o Jasmín, Růži, Meduňku a další. Tyto oleje bývají mnohonásobně dražší než běžné oleje. Buďte proto patrní, pokud na ně narazíte a vždy se informujte.

Pamatujte si, že přírodní esencání oleje nikdy nepatří neředěné na Vaši kůži, nikdy se neužívají vnitřně – hrozí Vám poleptání zažívacího ústrojí.

Do klasické aromalampy se oleje používají jen po pár kapkách, ideálně nakapané ve vodě, aby se pomalu odpařovaly a nepřepalovaly.

Už jste zkoušeli naše esenciální oleje?

Mohlo by vást také zajímat

BARVY A JEJICH ÚČINEK NA PSYCHIKU

Věděli jste, že i barvy vyvolávají v lidech a ve Vás samotných určité vibrace a pocity? Vnímání barev nás může posunout dál v...

KRYSTALOVÝ ČAJOVÝ DÝCHÁNEK

Sílu krystalů můžete využít nejen doma ve svém meditačním nebo relaxačním koutku. Napadlo Vás někdy, že můžete uspořádat čajový...

RELAXAČNÍ LÁZNĚ VE VAŠÍ KOUPELNĚ

Relaxační koupel by měla být rituálem každého z nás a obzvláště pokud máte možnost, vytvořit si ji doma. Jeji účinky blahodárně...