KRÁSNÝ PODZIM S YOGA-DAY

30. Říj. 2022 | Tipy a zajímavosti |

Každé roční i životní období má své kladné a záporné stránky. Podzim je nádherný svojí proměnlivostí a silnou energií svádějící nás na cestu k sobě samým, ale zároveň je pro spoustu z nás emocionálně náročný a nevyzpytatelný. Připravili jsme si pro vás pár konkrétních tipů, jak prožít podzim s lehkostí a radostí.

V Yoga-day najdete spoustu relaxačních doplňků, které vám pomohou naladit se na podzimní počasí i své skutečné já.

 

Vědomá svačina a zastavení se

Spoustu činností během dne, a hlavně těch pravidelných, děláme tak nějak automaticky a vlastně je ani nevnímáme. To může platit i pro přestávku na svačinu, kterou sice považujeme za odpočinek, ale opravdu při ní odpočíváme? Možná občas cítíte propad energie a přepadá vás chuť na něco sladkého. Vyzkoušejte si vědomě uvařit vodu a připravte si nějaký neobvyklejší nápoj například v podobě pravého kakaa, zlatého mléka nebo zajímavého čaje. Vnímejte každý krok přípravy, poté se pohodlně posaďte a bez jakýchkoli vnějších vjemů pomalu vychutnávejte harmonii chutí. Tento postup vám pomůže si skutečně odpočinout a dodá vám potřebnou energii i bez cukru.

Pro více inspirace mrkněte na naše Reels:

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Yoga Day (@yogaday.cz)

 

Rychlé zklidnění během náročných dnů

Úplně se vyhnout stresu není řešení. Ačkoliv stres není nic příjemného a každý má míru citlivosti vůči němu nastavenou jinde, je to běžná součást našeho života. Určitá míra stresu nás dokonce umí posunout, donutit nás udělat důležité životní kroky a rozvíjí naše myšlení. Pokud se však dostanete do situace, kdy je toho na vás moc, vyzkoušejte tyto kroky, jako okamžitou a funkční první pomoc.

  1. Začněte se usmívat. I když vám do smíchu úplně není, udělejte to. Nejen, že úsměvem zpříjemníte den komukoliv, koho potkáte, ale úsměv dává vašemu tělu navíc signál, že se máte dobře a jste šťastní, což jej uvolní a vy se tak se stresem lépe vypořádáte.
  2. Zvedněte ruce nad hlavu, jako kdybyste vyhráli první místo v soutěži. Ano, tak je to jednoduché. Princip je podobný jako u předchozího bodu. Tělo dostane signál, že se mu něco povedlo a vyplaví endorfiny, které vám zlepší náladu. Opakujte dle potřeby.
  3. Zkuste jógovou pozici dítěte. Tato poloha je velmi zklidňující pro váš nervový systém a přinese vám pocit bezpečí a uvědomění přítomného okamžiku. Zůstaňte v ní, dokud napětí neopadne a nezapomeňte ji pořádně prodýchávat.

Zásadní rada, jak vnímat jakékoliv negativní pocity, je nesoudit je a nebránit se jim. Tyto myšlenky nehodnoťte, nerozebírejte je, jen je nechte projít.

Pro více inspirace mrkněte na naše Reels:

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Yoga Day (@yogaday.cz)

 

Ranní probuzení v síle ohně

Možná nepatříte mezi ranní ptáčata, ale nikdy nepodceňujte energie, které na nás působí právě v ranních hodinách. Brzo ráno, když slunce vychází, je síla přírody velmi silná, ale její vliv a efekt velmi jemný. Tomuto času se říká „brahmamuhurta“ a je to ten nejlepší čas na vědomou práci s myslí, náš osobní rituál nebo meditaci. Zapalte si svíčku jako pozvání životního ohně a světla do vašeho dne, stanovte si váš aktuální záměr a poděkujte za nový den.

Pro více inspirace mrkněte na naše Reels:

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Yoga Day (@yogaday.cz)

 

 

Jógová sestava pro fyzickou i psychickou pohodu

Nechce se vám cvičit, protože „nemáte čas“? Není třeba cvičit každý den dlouhé hodiny. Každý pohyb se počítá a ten promyšlený dvojnásob. Klaďte si reálné a klidně menší cíle, které se vám povede lépe splnit, a po té případně přidávejte. Denně si odškrtněte vše, co se vám povedlo dokončit. Tato aktivita vám velmi zlepší náladu a bude vás motivovat v plnění svých cílů pokračovat.

Pro inspirace na krásnou jógovou sestavu mrkněte na naše Reels:

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Yoga Day (@yogaday.cz)

 

 

Někdy se stanovený cíl může zdá nerealizovatelný nebo příliš těžký. Ať už plánujete na podzim dělat nebo řešit cokoliv, pamatujte, že lépe to jde s určením dílčích kroků, které vás dovedou k danému cíli. Pak už ani nebudete vědět, proč vám to původně přišlo tak těžké. Krásné dny!

Mohlo by vást také zajímat

SVĚTLÉ ZÍTŘKY

Dokud nás ven nevyženou první jarní paprsky, zachumlejme se do měkkých polštářů! Důležitost domova ve spojení s naším pocitem...

IMBOLC – SVÁTEK NADĚJE A ČISTOTY

Ačkoliv je únor oficiálně zimním měsícem, spousta z nás už nedočkavě vyhlíží jaro, nové začátky a světlejší dny. A právě naději...

LEVANDULE

Levandule je nejoblíbenější olej, který máte v našich přípravcích velmi rádi.  Je to velmi specifický aromatický olej. Má...