JARNÍ VĚNEC HOJNOSTI PODLE YOGA DAY

10. Dub. 2022 | Editoriály |

Bytové dekorace bývají nejen v očích minimalistů často naprosto zbytečnou položkou, která zabírá místo a stojí peníze. Na druhou stranu správně zvolená dekorace jednoduše změní atmosféru vašeho domova a dodá mu nádech osobitosti a útulna. Takže, co teď? Doporučujeme vybrat pár kvalitních dekorací, které vám dlouho vydrží a můžete je použít několika různými způsoby. A právě takovou inspiraci jsme si pro vás tentokrát připravili! Zkuste si s námi vyrobit jarní věnec hojnosti z trochu netradičních doplňků.

 

Jarní věnec hojnosti v sobě snoubí hned několik symbolů jara a můžete jím vyzdobit vchodové dveře, zeď nebo kterékoliv jiné zákoutí, kde se chcete cítit dobře.

 

Boho styl trochu jinak

Podívejte se, co už doma máte, a nebojte se tomu dát nový účel. My takto použili macramé lapač snů Klidný spánek, který ještě nedávno zachytával zlé sny a nyní nám spolu s vhodnými doplňky přinese hojnost. Variabilita vašich dekorací je ten správný kompromis mezi minimalistickou domácností a láskou pro bytový design a častou změnu interiéru pomocí doplňků.

Macramé je velmi oblíbený styl home decoru. Nejčastěji je najdete ve formě nástěnných dekorací, potahů na polštář nebo závěsů na květiny.

 

Kvetoucí krása

Květiny a barvy dokážou dodat interiéru závoj radosti a není nutné je používat pouze klasicky do vázy na stůl. Vytvořte si vlastní kombinaci květin, trav a větviček přesně podle vaší aktuální nálady. Nemusíte se držet jen ozkoušených variant a klidně zvolte něco netradičního. My tentokrát vybrali kombinaci barevných květů a eukalyptových větviček.

Pokud nemáte k dispozici čerstvé květiny, není problém použít ty sušené. Při manipulaci s nimi musíte dávat větší pozor, aby se nepolámaly, ale výsledek bude taktéž velmi hezký.

 

Všestranné využití

Krystalové vajíčko je v zásadě velmi intimní věc a možná by vás ani nenapadlo použít je tímto způsobem. Jenže když se na to podíváme jiným pohledem, těžko byste hledali větší symbol hojnosti, jara, znovuzrození a nadcházejících Velikonoc. Vejce a ženská yoni jsou energií ve své nejhlubší podstatě a bránou k novému životu.

Zkuste použít různé formy kamenů. My vybrali nezvyklou kombinaci surových i opracovaných krystalů, vajíčka a drůzy. No, a nevypadá to skvěle?

 

Krystalová aura

Asi bychom nenašli místo, kam by se nehodily krystaly. Jsou nádherné na pohled a vnesou potřebnou energii do okolního prostoru. Dekorace s krystaly můžete tvořit i jako součást vašeho oltáře a vložit do nich svůj záměr.

Využijte provázků a klidně na ně něco navažte nebo třeba prostrkejte květiny a větvičky i pod korálky. Samotný závěs také můžete lehce postříkat svou oblíbenou krystalovou mlhou.

 

A jak na to?

 

Budete potřebovat:

● květiny – ideálně živé, ale můžete použít i sušené
● aranžovací hmotu – zelenou na živé květiny a šedou na sušené
● tavnou pistoli
krystaly – pro příval energie a ochranu domova doporučujeme například ametyst, křišťál, růženín nebo turmalín
macramé lapač snů
● krystalové vajíčko s dírkou – například ametyst nebo růženín

Postup:

Natlačte aranžovací hmotu do lapače.
Nastříhejte a naaranžujte květiny.
Pomocí tavné pistole přidejte krystaly nebo třeba mušle či jiné drobné předměty, které se vám líbí, nebo symbolizují váš aktuální záměr.
● Kouskem provázku přivažte krystalové vajíčko.
● Pokud máte živé květiny, lehce aranžovací hmotu navlhčete, aby květiny vydržely.
● Pověste na domovní dveře nebo kamkoliv jinam a vítejte vše, co vám věnec hojnosti přivolá – i koledníky:)!

 

S láskou vaše Yoga-day

Mohlo by vást také zajímat

MAGIE ZA ZAVŘENÝMI VÍČKY

Spánek je pro spoustu aktivních lidí ztrátou času a uspěchaný životní styl plný povinností leckoho nutí, aby jej upozaďoval a...

TMAVÝ KRYSTALOVÝ KOUTEK – INSPIRACE

Máte raději tmavou nebo světlou? Bílou nebo černou? Vytvořili jsme dva inspirativní koutky, protože chceme plnit vaše četná...

RELAXAČNÍ LÁZNĚ VE VAŠÍ KOUPELNĚ

Relaxační koupel by měla být rituálem každého z nás a obzvláště pokud máte možnost, vytvořit si ji doma. Jeji účinky blahodárně...